Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

Hakkımızda

Yaklaşık  15 yıllık bir serüvenin ismidir Erde  Doğal Tarım. 

Onlarca yıl,  emek, ter.. maddi manevi bir birikimin öyküsü.

Belki de sizlerinde hissettiği ortak kaygılarla başladık bu işe . Yaşamın içinde temiz olana ulaşma çabası. Ve bir de oğlum dünyaya geldiğinde çaba artık profesyonel bir sevdaya dönüştü. 

Yaşamını sağlık sektöründen kazanan birinin radikal kararı ile oluşmuş bir organizasyonuz.  

İlk başlangıcında 22 dönümlük narenciye bahçesi ile başladı serüven. Hergün yapraklarını severek ve bu işi bilenlere akıl danışarak başladık. Baktık ki biz kendi ellerimizle toprağı ve ürünleri kirletiyoruz. Düşündük, bunun daha temiz üretim metodları vardır . Üye olmadığımız için kurumsal olarak ismini yazamayacağım bir kuruluşla tanıştık . Bu işin  temiz  yapılması  için bir yol olmalıydı. Bize Organik tarım dendi . E baktık ki bazı kimyasallara belli oranlarda izin veriliyor . Bu da değil dedik. Başka bir yol bulmalıydık. Bulduk da.  Doğal tarım . En güzeli . İlaç yok gübre yok . doğanın verdiği ile bir düzen kuruluyor, ne verirse razı oluyorsunuz . İşte bizim yaşam felsefemiz bu oldu . Kiralamalarla birlikte 1600 dönüm üzerinde tarım yapan kocaman bir kuruluş olduk . 

Topraklarımıza volkan külü döktük. torf ekledik. Leonardit ekledik. Kompostladık. Şelatlar ekledik. Nadasa bıraktık . Bazen zararlılarımızı ellerimizle topladık . Çok çalıştık. Çok çaba gösterdik. Şükürler olsun. Karşınızda gururla '' tertemiziz '' diyebilecek kadar güçlüyüz , Onurluyuz.  geldiğimiz yeri biliyoruz, Yaşam hakkının ne olduğunu çok iyi biliyoruz. Bize öğretilen '' Önce zarar verme '' cümlesidir yaşam felsefemiz. Sağlık ile doğa bir araya geldiğinde işte O enfes tadlar oluştu. Hergün doğaya zarar vermeden uyanmanın mutluluğu bizimki ... Gururla ve heyecanla, Mersin den hepinize selamlar sevgiler... 

Biz üretiyoruz. 

Biz işimizin başındayız . 

Buyurun birlikte paylaşalım...